• 0216 339 01 04

Yetişkin Atölyesi

ANASAYFAYetişkin Atölyesi

Yetişkin Atölyesi

Görsel ve işitsel sanatların öğrenilebilir ve geliştirebilir olduğunu savunuyoruz. Pratik sıklığı estetik açıyı geliştirir ve materyal kullanımı yapılabilir olduğunu kanıtlar. Maraton bir süreç ise sanat bunun bir yansımasıdır. Denemeler ve arayışlar hayatınızı renklendirir. Zamanınıza göre hafta içi ve hafta sonu grupları şeklinde olan hobi gruplarımıza bekleriz. Hobi grubumuzda genel anlatımların dışında temel sanat eğitimi ardından isteğinize göre karakalem, yağlıboya, akrilik gibi tekniklerin farklı malzeme ve üslupta yaklaşmanın herhangi biri ile ilgilenebilirsiniz. Bunların destekçisi; sanat tarihi (sanat akımları) bilgilerine ve örneklenmelerine de zaman veriyoruz. İçinizdeki hikayeyi renksiz bırakmayın.

SÜREÇ VE İÇERİK


• Desen 
Konunun çeşitli çizici resim malzemeleri ile satıh üzerine resmedilmesidir. Desen resmin temeli ve resmin başlangıcıdır. Yapılışında kurşun kalem, füzen tarama uçları gibi çeşitli malzemeler kullanılır. Desen işlenirken ışık gölge ve açık koyu ilişkisine dikkat edilir. Kadraj ve kompozisyon desenin vazgeçilmez unsurlarındandır.

• Işık ve gölge çalışmaları
Gelen ışık kaynağına göre resmi biçimlendirmektir.Örnek ; Işık soldan geliyorsa lekeler sağ tarafta nesnenin yapısına göre doğru bir gözlemle konur.

• Oran orantı çalışmaları
Nesnenin yada çizilecek herhangi bir şeyin eni,boyu,hacmi  ve diğer bölgelerinin birbiriyle ilişkisini doğru anlamak için yapılan çalışmalardır.

• Perspektif
Temelde iki tip perspektif vardır.Tek noktalı ve iki noktalı perpektif.Bizim bulunduğumuz konuma ve baktığımız nesnelere göre ayrı ayrı uygulanması gerekir ve değişkendir.

• Ders sürelerimiz
Bu bölümdeki kurslarımız haftada 1 veya isteğe göre 2-3 gün olarak uygulanabilir.
(DERS SAATLERİ VE GÜNLERİ KURSİYERLERE UYGUN ŞEKİLDE DÜZENLENEBİLİR)

Sanat Atölyesi